KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14797114

nr 1479 7114

Hans Osvald Larsson

(1915-1973), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Pojke och flicka. Signerad HOL (Hans Osvald Larsson). Olja på pannå, 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 39x34 cm

Hans Osvald Larsson, svensk målare född 1915, död 1973.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 18 juli 2022
kl 20:14:19

18/7 09:26:53 1      Vinnande bud
18/7 20:11:03 1      justering av budtak

Hans Osvald Larsson

Läs mer om Hans Osvald Larsson